Plivsko jezero: Održano seniorsko i juniorsko Prvenstvo Srednjobosanskog kantona u lovu ribe udicom na plovak

20151004_120227Na Plivskom jezeru je održano seniorsko i juniorsko prvenstvo Srednjobosanskog kantona u disciplini ulov ribe udicom na plovak.

U konkurenciji 8 ekipa seniora najbolji su bili domaćini iz udruženja SRU “Zlatovčica” Jajce, drugo mjesto je zauzela ekipa Kluba sportskih ribolovaca Travnik, a treće mjesto je zauzela ekipa SRD Bugojno

U pojedinačnoj konkurenciji redosljed  je bio sljedeći:

1. mjesto Kilim Kasim – USR Zlatovčica Jajce
  2. mjesto Salihagić Elvir – Taka – Klub sportskih ribolovaca Travnik
  3. mjesto Bušatlija Sead – SRD Bugojno

U juniorskoj konkurenciji prvo mjesto je zauzela ekipa iz SRD Vrbas – Gornji Vakuf/Uskoplje a drugo mjesto takmičari USR Busovače.

Juniorski prvak kantona je Rizvan Denis iz USR Vrbas  iz  Gornjeg Vakufa/Uskoplja, a drugo mjesto je zauzeo Čalkić Amer, također član USR Vrbas iz  Gornjeg Vakufa/Uskoplja.

Pehare i medalje pobjednicima je uručio Danijel Kobačić, predsjednik Upravnog odbora SSRD SBK-a.

Domaćin takmičenja je bilo SRU Zlatovčica iz Jajce. Staza je bila odlično pripremljena, a organizovan je i zajednički ručak za sve takmičare i goste.

Sudije ovog prvenstva na čelu sa iskusnim sudijom Miloradom Čurčićem su odlično obavili svoj zadatak i takmičari nisu imali nikakvih primjedbi.